TIRSDAG 19. juli Nordby Kirke, kl.19.30

Francis Poulenc: Élégie for horn

César Franck: Sonata for bratsch og klaver i A-Dur

Olivier Messiaen: Préludes for klaver

Joke Wijma – horn, Michel Camille – bratsch, Kristoffer Hyldig – klaver


TORSDAG 21. juli i Nordby Kirke, kl.19.30

Schumann:  Adagio og Allegro for horn og klaver

Brahms: Intermezzi

Brahms: Sonate nr. 2 Es-Dur, op.120 for klaver og bratsch

Joke Wijma – horn,  Kristoffer Nyholm Hyldig – klaver


TIRSDAG 26. juli i Nordby Kirke, Fanø, kl.19.30

Wolfgang Amadeus Mozart: Strygetrio: Divertimento i Es-Dur, K.563

Bogdan Bozovic- violin,Michel Camille- bratsch,Ditta Rohmann- cello,Kristoffer Hyldig- klaver


TORSDAG 28. juli i Sønderho Kirke, Fanø, kl.19.30

Ermst Dohnanyi: Strygetrio: Serenade i C-Dur, op.10

Bogdan Bozovic – violin, Michel Camille – bratsch,  Ditta Rohmann – cello


TIRSDAG 2. august i Nordby Kirke, Fanø, kl.19.30

Sergei Prokofiev: Cello Sonata

Igor Stravinsky: Suite Italienne

Pau Codina –  cello, Kristoffer Hyldig – klaver


TORSDAG 4. august i Sønderho Kirke, Fanø, kl.19.30

Aros Guitar Duos.

Mikkel Egelund Nielsen and Simon Wildau


TIRSDAG 9. august i Nordby Kirke, Esbjerg, kl.19.30

Joseph Haydn: Strygekvartet i C-Dur, op.20, “Sun” nr.2

Duo for accordeon & klaver, Bjarke Mogensen – accordion & Kristoffer Hyldig – klaver

Maurice Ravel: Strygekvartet i F-Dur

Sini Simonen, Tim Crawford – violin, Michel Camille – bratsch, Pau Codina – cello


ONSDAG 10. august i Nordby Kirke, Fanø, kl.19.30

Joseph Haydn: Strygekvartet i D-dur op. 20, “Sun” nr. 4

Ingolf Dahl: Concerto for klarinet, violin & cello “Concerto a Tre”

Wolfgang Amadeus Mozart:  Kvintet for klaver og blæsere i Es-dur, K.452

Sini Simonen, Tim Crawford – violin, Michel Camille – bratsch, Pau Codina – cello, Kristoffer

Hyldig – klaver,  Yui Ito – obo, Ron Chen-Zion – klarinet,  Antti Salovaara – fagott, Joke Wijma, horn


MANDAG 15. august i Nordby Kirke, Fanø, kl.19.30

Wolfgang Amadeus Mozart: Duet for violin og bratsch i G-dur K. 423

Wolfgang Amadeus Mozart: Sonata  B-dur for Cello und Kontrabas, K. 292 Gioacchino Rossini: Duet for cello & kontrabas i D-dur

Antonin Dvorak: Strygekvartet nr. 12 i F-dur “American”

Pau Codina – cello,  Benedict Ziervogel – kontrabas, Arisa Fujita, Bogdan Bozovic – violin,

Michel Camille – bratsch, Matthijs Broersma – cello


TORSDAG 18. august i Sønderho Kirke, Fanø, kl.19.30

Joseph Haydn: Strygekvartet i f-mol. op. 20  nr. 5

Franz Schubert: Strygekvintet i C-dur. D 956

Bogdan Bozovic, Arisa Fujita – violin, Michel Camille – bratsch, Pau Codina, Matthijs Broersma – cello


TIRSDAG 23. august i Nordby Kirke, Fanø, kl.19.30

Johannes Brahms: Horntrio i Es-dur, op. 40

Maurice Ravel: Klavertrio i A-mol

Joke Wijma- horn, Tim Crawford – violin, Kristoffer Hyldig – klaver, Pau Codina – cello


ONSDAG 24. august i Nordby kirke, Fanø, kl.19.30

Carl Maria von Weber: Trio for fløjte, fagot og klaver i g-mol, op.63

Robert Schumann: Klaverkvintet i Es-dur, op.44

Kerstin Thiele – fløjte, Antti Salovaara – fagot, Kristoffer Hyldig – klaver, Arisa Fujita, Tim Crawford – violin, Michel Camille – bratsch, Matthijs Broersma – cello


TORSDAG 25. august i Sønderho Kirke, Fanø, kl.19.30

Wolfgang Amadeus Mozart: Strygekvartet i C-dur “Dissonance” K 465

Ingolf Dahl: Blæserkvintet

Samuel Barber: Blæserkvintet “Summer Music “

Arisa Fujita, Tim Crawford – violin, Michel Camille – bratsch, Matthijs Broersma – cello

Eva Vrtacnik – obo, Kerstin Thiele – fløjte, Ron Chen-Zion – klarinet,

Antti Salovaara – fagot, Joke Wijma – horn